http://poradumo.pp.ua

Online Журнал-Світ порад.
Головна сторінка
» » "Ацетамінофен": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки, аналоги

"Ацетамінофен": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки, аналоги

Самі купуються в аптеках ліки - це болезаспокійливі. І справа навіть не в тому, що існує їх дуже багато і вони продаються без рецепту. Біль є симптомом багатьох захворювань, а терпіти її не кожен здатний. Тому люди прагнуть придбати такий препарат, щоб він справлявся з цією напастю швидко і ефективно. Одним з найпопулярніших болезаспокійливих препаратів є "Ацетамінофен". Інструкція по застосуванню радить застосовувати його при больовому синдромі різної етіології або при підвищеній температурі. Цей Препарат виробляється в Америці, але і в нашій країні досить популярний, так як швидко і ефективно знімає будь-який біль.




Що таке "Ацетамінофен"?

Препарат належить до групи нестероїдних протизапальних засобів. Основна діюча речовина ліки - парацетамол. Воно впливає на центри болю та терморегуляції в головному мозку. Тому "Ацетамінофен" є ефективним жарознижуючу і болезаспокійливу засобом. Вже через 15 хвилин після прийому препарату починається його дію. Крім зняття болю і зменшення спека "Ацетамінофен" володіє невеликим протизапальним ефектом.

"Ацетамінофен": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки, аналоги
Тому він призначається при непереносимості ацетилсаліцилової кислоти. Часто "Ацетамінофен" використовують в якості допоміжного засобу при лікуванні інфекційно-запальних захворювань. Попередником його є ліки "Фенацетин", але воно було більш токсичним і не таким ефективним, тому зараз використовується тільки в складі деяких інших препаратів. "Ацетамінофен" виготовляється в американської фармацевтичної компанії, але продається в аптеках всього світу. Випускається він у вигляді таблеток, капсул, сиропу, шипучого порошку для приготування розчину, суспензії і навіть свічок.




Показання до застосування препарату

Як і всі ліки, що містять парацетамол, "Ацетамінофен" може застосовуватися при лихоманці, інфекційно-запальних захворюваннях та застуді. Він не лікує, але допомагає зняти симптоми і полегшити стан хворого. Однак різні болю помірної та середньої інтенсивності - це те, проти чого найчастіше використовують "Ацетамінофен". Інструкція по застосуванню рекомендує пити його при наступних симптомах:

- головного болю, мігрені;

"Ацетамінофен": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки, аналоги

- зубний біль, стан після стоматологічних операцій;

- при різних міалгіях, артралгіях та невралгії, болях у суглобах і м'язах;

- болі після опіків і травм;

- при застуді і грипі;

- при альгодисменореї.

Чи всім можна пити "Ацетамінофен"?

Інструкція по застосуванню не рекомендує призначати препарат в таблетках і капсулах дітям до 12 років і при індивідуальній непереносимості парацетамолу. Крім того, він протипоказаний при наступних хворобах:

- печінкової недостатності;

- гострих і хронічних захворюваннях нирок;

- при анемії і інших захворюваннях крові.

"Ацетамінофен": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки, аналоги

З обережністю і тільки під наглядом лікаря можна використовувати "Ацетамінофен" при вагітності, особливо в її другій половині, при цукровому діабеті, серцево-судинних захворюваннях, вірусному гепатиті та алкоголізмі.

Побічні дії після прийому ліків

Зазвичай препарат "Ацетамінофен" легко переноситься хворими. Побічні дії здебільшого відзначаються при передозуванні. У цьому випадку пацієнт може впасти в кому, у нього можлива тяжка печінкова недостатність, навіть часом загрожує летальний результат. При тривалому лікуванні можливий розвиток анемії, ниркової недостатності і зменшення кількості тромбоцитів в аналізах крові. Але найчастіше спостерігаються такі побічні дії:


- болі в животі, нудота або блювота;

- запаморочення, порушення орієнтації або збудження;

- ниркова коліка;

- гіпоглікемія;

- алергійні реакції: висип, кропив'янка, свербіж, набряк Квінке або ангіоневротичний набряк.

"Ацетамінофен": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки, аналоги

Щоб уникнути побічних дій, потрібно строго дотримуватися дозування ліків, приймати його тільки за показаннями і запивати великою кількістю води.

Як пити "Ацетамінофен"?

В аптеці цей препарат можна придбати без рецепта. Але перед прийомом потрібно все ж проконсультуватися з лікарем, щоб він розповів, як правильно пити "Ацетамінофен". Інструкція по застосування відзначає, що краще це робити через пару годин після їжі, запиваючи таблетки великою кількістю води. Разова доза не повинна перевищувати 1 г препарату, тобто можна випити 1-2 таблетки.

"Ацетамінофен": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки, аналоги
При сильних болях і інфекційно-запальних захворюваннях, що супроводжуються підвищенням температури, допустимо прийняти препарат 4 рази на день, але не більше. Не можна використовувати "Ацетамінофен" для лікування довше тижня. А при необхідності застосування його при вагітності, нирковою або печінкової недостатності, або ж літніми людьми, дозу потрібно зменшити вдвічі, і тривалість лікування не повинна перевищувати 3-4 дні. Іноді призначається "Ацетамінофен" для дітей. В цьому випадку потрібно використовувати спеціальну дитячу форму випуску у вигляді сиропу або суспензії і суворо дотримуватися рекомендацій по дозуванню ліки.

Особливі вказівки до прийому ліків

- Через небезпеку токсичного ураження печінки потрібно виключити прийом алкоголю під час лікування препаратом.

- Не можна пити "Ацетамінофен" одночасно з іншими препаратами, що містять ацетилсаліцилову кислоту або парацетамол.

- Не поєднується це ліки з глюкокортикостероїдами та антикоагулянтами.

- Барбітурати знижують жарознижувальну дію препарату, а "Метоклопрамід" прискорює швидкість його всмоктування.

- При необхідності застосовувати "Ацетамінофен" кілька днів поспіль необхідно контролювати стан печінки і нирок, а також робити аналізи крові.

- Для лікування дітей після 3 місяців використовується тільки спеціальна дитяча форма випуску препарату у вигляді суспензії або сиропу. Застосовувати медикамент потрібно строго по рекомендації лікаря і дотримуватися дозування, необхідну для даного віку дитини.


Чому так популярний "Ацетамінофен"?

Ціна препарату в наших аптеках досить висока - упаковка з 50 таблеток коштує від семисот до тисячі рублів. Але можна знайти баночку і дешевше, вміщає 30 або навіть 12 штук.

"Ацетамінофен": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки, аналоги
І все одно це ліки досить популярне, адже приймати його легко, воно діє швидко і ефективно. Багато пацієнтів з усіх знеболюючих обирають саме "Ацетамінофен". Відгуки про його застосування відзначають, що біль проходить вже через 10-15 хвилин, жар спадає і симптоми інфекційно-запальних захворювань стають не такими вираженими. Крім того, має значення також те, що препарат випускається в зручній упаковці: пластикова баночка вміщує від 30 до 100 таблеток, яких вистачає надовго. А щільно закручується кришка не дає можливості дітям дістатися до таблеток.

Чим можна замінити препарат?

Існує багато ліків, до складу яких входить ту саму діючу речовину, що й у "Ацетамінофен". Аналоги препарату на основі парацетамолу серед лікарів і пацієнтів нашої країни більш відомі. До найдешевшим відноситься власне "Парацетамол" в таблетках. Крім того, існує дитячий "Парацетамол" в сиропі, і таблетки з такою назвою виробництва різних фармацевтичних фірм.

"Ацетамінофен": інструкція по застосуванню. Опис препарату, відгуки, аналоги
Є й інші аналоги препарату "Ацетамінофен":

- "Тайленол".

- "Панадол".

- "Деминофен".

- "Калпол".

- "Мексален".

- "Перфалган".

- "Стримол".

- "Цефекон".

- "Ефералган".

Всі вони ефективні проти болю і спека і цілком можуть замінити "Ацетамінофен". Є й такі знеболюючі, які містять інші діючі речовини у своєму складі. Вони призначаються тим, у кого є непереносимість парацетамолу. Але питання необхідності заміни препарату вирішується тільки лікарем. Які ж знеболюючі ліки можуть замінити "Ацетамінофен"? Ціна більшості з них набагато нижче, ніж у нього, і придбати їх можна за 100-60 грн. Найчастіше купуються:

- "Пенталгін".

- "Мигренол".

- "Новалгин".

- "Солпадеїн".

- "Спазмалгон".

- "Некст" та інші.

Якщо ж є необхідність вибрати ліки для полегшення симптомів грипу і для зниження температури, замість "Ацетамінофену" часто призначають "Антигрипін", "Колдрекс", "Максиколд", "Ринзу", "Терафлю", "Фервекс" і інші. Але не варто вибирати ліки без рекомендації лікаря.

of your page -->

Популярні поради

загрузка...